Příběh běžecké značky Asics

Na začátku byla pouhá myšlenka Kihachira Onitsuka u tradiční večeře z mořských plodů. Ale i téměř z ničeho lze stvořit věci dokonalé, důležité je jen věřit, řekl.

V roce 1949 založil firmu na výrobu sportovní obuvi značky Onitsuka Tiger. Celé to vzniklo skoro od nuly v japonském městě Kóbe. Onitsuka dostal k dispozici stůl, na kterém mohl začít pracovat. Když byl jednoho dne na návštěvě u své matky a večeřel japonský salát, povšiml si kousku chapadla chobotnice, který nešel kvůli přísavkám odlepit ze dna. Myšlenka použit podobný princip při výrobě sportovních bot ho ohromila. Zhmotněním této myšlenky byla pak první bota na basketbal v roce 1951.

Postupně se z malé firmy stal obří kolos, který dnes zaměstnává 4000 lidí a prodává 30 milionů párů bot po celém světě. K udržení vysokého výrobního standardu a pružné reakci na aktuální poptávku sportovců, bylo otevřeno špičkové středisko pro výzkum a testování nových technologií výroby běžecké obuvi (Výzkumné a vývojové centrum ASICS).

Jedním z testů bylo puštěné vejce z výšky 15ti metrů na gelový podklad, který se používá jako speciální tlumení do běžeckých bot. Vejce dopadlo měkce a bez nejmenší praskliny ve skořápce. Vznikla „vlajková loď“ firmy – bota ASICS GEL-KINSEI. Krédo firmy zní: Anima Sana In Corpore Sano – Sound mind Sound body – Ve zdravém těle zdravý duch.

aktualni

Od roku 1964 stála vždy bota ASICS na podiu olympijského maratonu. Nezapomenutelnou se stala chvíle, kdy italský maratonec Stefano Baldini v botách Asics jako první proťal cílovou pásku athénského olympijského maratonu.

O dnešním rozšíření této značky po světě svědčí fakt, že každý druhý účastník Newyorského maratonu je obut do bot od této firmy. „Byl by to začátek konce, zaměřit se jenom na oceňování výsledků. Neustálé zlepšování je hlavním bodem programu firmy ASICS. Koncept dokonalosti je stále před námi,“ říká sám její zakladatel.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright 2016 behani.cz