Historie běžecké značky Saucony

Americká firma Hyde Athletic Industries byla založena před více než sto lety, přesněji v roce 1898 ruským imigrantem s nepříliš ruským jménem Abraham Hydem. Tento mladý Rus spustil výrobu obuvi ve městě Cambridge ve státě Massachusetts a postupem času se stal zejména v USA známým především výrobou kvalitních sportovních bot. Na běžecké popularitě značka vyrostla zvláště v 90-tých letech minulého století a toto je také období, kdy se firma přejmenoval na Saucony. Tento název je inspirován nedalekou řekou Saucony Creek.

První desetiletí nového tisíciletí byla pro Saucony poměrně zajímavým obdobím. Firma během několika let několikrát změnila majitele. V roce 2004 ji koupila společnost Stride Rite Corporation (stojí za ní značky jako Keds, Sperry Top-Sider). Stride Rite Corporation byla následně v roce 2007 koupena společností Payless ShoeSource a v roce 2012 se značka stala součástí společnosti Wolverine Worldwide.

aktualni

Co Saucony nabízí?

Značka Saucony je ve světě známá především pro svou výrobu vysoce specializované sportovní, především sprinterské a běžecké obuvi. Tretry značky Saucony jsou vyráběny i speciálně na jednotlivé disciplíny.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright 2016 behani.cz